Prázdniny

25. prosince 2013 v 23:05 | S
V poslední době sleduju hodně The Walking Dead a očekávala bych, že v mé mysli bude kolovat myšlenka apokalypsy, vymření lidstva, nebo krvežíznivejch zombíků. Ale ono ne.


Taky hodně kreslím, čtu, fotím, poslouchám hudbu... Zkrátka takový ten dokonalý život, když už jsou ty prázdniny. Chci z toho vytěžit co nejvíc. Co nejvíc, protože potom jenom přemýšlím nad tím, kolik dnů ještě zbývá do začátku nekonečných stresů a kupodivu zjišťuju, jak rychle to utíká a jak strašně to nesnáším. Nad ničím jiným ani přemýšlet schponá nejsem.
Jak strašně nesnáším školu a přeju si, abych mohla být pánem času a organizovat si věci po svým. Jak strašně si přeju, abych nemusela každý den vstávat o půl sedmé, vracet se ze školy ve čtyři, být k smrti unavená a potom se učit. Ale to není o tom, že bych nesnášela tu školu jako prostředím a lidma, touto fází jsem si jaksi prošla už na začátku, to je už za mnou. Ale nesnáším tu kupu nových jiných věcí, který musím dělat, jak mě to vyčerpává...
Nesnáším se za to, jak mi to vadí. Nesnáším se za to, že vlastně můžu ten čas ovládat, když chci, ale nedělám to. Můžu si čas naplánovat tak, abych stíhala alespoň z toho, co doopravdy chci. Ale já to nedělám.
Neměl tohle být prázdninový článek?
Vlastně ani nevím, už déle jsem nepsala....

Tohle jsou vlastně moje první pořádný prázdniny od léta. Taky moje první prázdniny na nový škole. Neměla bych to takto dramatizovat. Neměla bych se cítit zodpovědná, ale já se tak cítím, takže jaký je smysl.
Ale já na to kašlu, nestojí mi to za to.
Taky se sama sebe přistihávám přemýšlet nad tím, jak moc naplňuju svůj život. Teda spíš jak málo. Jde o to, že jen slýchávám o tom, jak všichni mají kamarády, chodí do skautu, socializují se a mně je z toho jen blbě. Snažím si sama v sobě prostě říct, že taková nejsem, ani nechci, ale mám pocit, že sama sebe jen ochuzuju. Čím víc o tom přemýšlím, tím víc je mi z toho špatně, ale tím víc mám pocit, že se to všechno obrací proti mně.
Ale já na to kašlu, nestojí mi to za to.
Dělám to, co mě dělá šťastnou a o zbytku nepřemýšlím.
Upřímně?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama