Navštívila jsem v Zemi v roce 2112

20. října 2012 v 11:11 | Sáároušš |  Moje vlastní tvorba
Toto je můj příspěvek do anglické soutěže z minulého roku - Navštívila jsem Zemi v roce 2112. Je to přeložené z mé anglické verze. Bohužel jsem nevyhrála, ale podělit se s tím na blogu mi nepřijde jako špatný nápad i tak.


Každý z nás jistě jednou přemýšlel o tom, jak naše země bude vypadat o takových sto let později. Co když vám řeknu, že jsem tam byla? Že jsem byla v roce 2112. A můžu tam být každý den. Možná, že jsem tam i teď.
Pravděpodobně chcete vědět, co vidím. Ale já chci, abyste mi dali nějaké příklady, co si myslíte, že tam bude, nebo co si přejete, aby tam bylo.
Optimisti by si pravděpodobně přáli světový mít, pesimisti by přemýšleli o trestu smrti pro kriminálníky a realisti by přemýšleli o třetí světové válce. Všechny z těchto domněnek souvisejí s lidmi, takže...
Lidé tam nejsou horší, než jsou tady, teď, v přítomnosti.
A co děti? I tohle je jedna z nejobávanějších otázek.
Mnoho lidí chtějí pro jejich děti to nejlepší, takže si pravděpodobně představí nějaké lepší vybavení, ale i nějaké lepší hračky.
Ano, je možné, že děti budou mít nějaké lepší vybavení, pravděpodobně elektronické knihy, lepší způsoby učení a tak podobně.
Ale jak je možné, že se nikdo z vás nezeptal na život?
Myslím tím... Co když vám řeknu, že ve světě v roce 2112 není v podstatě žádný život? Žádní lidé, žádná technika, nic. Ano, vlastně jste zjistili, že tam budou lidé, takže tam je život, ale budoucnost se stále mění.
Nechte mě to vysvětlit.
Budoucnost je založena na faktech, které se dějí a které se staly, proto se stále mění. V tomhle roce, v tomhle světě, právě teď, můžeme říct, že nás svět je relativně v pořádku, takže když tak vše zůstane, mohli bychom přežít do roku 2112. Zatím nic neupozorňuje na třetí světovou válku.
Ale vše se může změnit v jedné sekundě. Můžeme přemýšlet o dětech a lidech z roku 2112, pokud náš svět zůstane alespoň takový, anebo se změní k lepšímu. Jedině potom můžeme předpovídat vůbec nějaký rok 2112.
Tak proč to nebyla vaše první otázka?
Vím proč. Lidé jsou tak moc zaujatí sami sebou a svými potřebami, které je zaslepují tak, že nejsou schopni vnímat věci z různých úhlů pohledu, jinak. Jsou necitliví a i přesto doufají, že se svět posune dopředu sám.
A možná to by mohl být důvod, proč by svět mohl skončit.
Protože lidé se nestarají. Můžeme to vidět i teď, jak nerespektují přírodu, hádají se a mohla bych říct tisíc různých důvodů.
Nejsem vědma, ty pravděpodobně neexistují. Jsou to pouze lidé, kteří využívají svých schopností, aby ukázali lidem, za co by měli bojovat, co je důležité.
Tak jako já.
Možná, že vše, co jsem řekla, je pouze snůška lží, ale myslím si, že stojí se nad nimi zamyslet a pokusit se posunout náš svět dál v co nejlepším světle.
Uvidíme se v roce 2112.

Možná...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mercy mercy | 24. října 2012 v 22:41 | Reagovat

Hrůza.. :-!

2 Sáároušš Sáároušš | E-mail | Web | 25. října 2012 v 10:24 | Reagovat

[1]: Jestli se ti to nelíbí, budu ráda, když mi dáš kritiku takovou, která mi k něčemu bude. V tomto případě z toho vážně nic nemám :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama