Říjen 2012

Smůla

26. října 2012 v 11:18 | Sáároušš
Tento článek píšu na rodinném počítači v blízkosti kuchyně v obýváku. Normálně je píšu na svém netbooku ve svém pokoji, se svým vlastním soukromým. Tento fakt je zapříčiněn tím, že mi během 5 minut z neznámého důvodu klekly všechny prohlížeče a já se nemohu pohnout z místa. Zkoušela jsem všechno - restartovala prohlížeč, i počítač,... A to je vlastně vše, co jsem mohla udělat. Odinstalovat to nemohu - nemohla bych to pak jak nainstalovat, protože k tomu je potřeba stáhnout instalační program - ten jsem již smazala. Ještě mě napadlo instalační program stáhnout na druhém počítači, dát na flashku a otevřít ho ve svém počítači. Ale nejsem si jistá, zda to půjde. Zkusit to ale můžu.
Což mi teda dává návrh, co bych mohla dostat ke svým 15. narozeninám, které se nebezpečně blíží.
Když se mě mamka naposledy ptala, co bych chtěla, že už jsou to 15. narozeniny a že bych si měla přát něco velkého, abych si to pořádně zapamatovala, já jí na to odvětila, že za žádných okolností nechci, aby se tyto narozeniny jakkoli lišily od jakýchkoliv předchozích - ať už to byly 14.,13.,12.,... Pro mě 15 neznamená a nikdy neznamenala žádný zlomový věk.
Dlouhou dobu jsem nevěděla, co si teda přát. Mělo to být přání, které jsem doopravdy chtěla. Jenže teďka si musím přát věc z nutnosti, protože mi nezbývá nic jiného, než mít nějaký notebook nahoře ve svém pokoji. Což mě celkem štve, ale co naplat. Smůla...


Happy birthday to you...

Navštívila jsem v Zemi v roce 2112

20. října 2012 v 11:11 | Sáároušš |  Moje vlastní tvorba
Toto je můj příspěvek do anglické soutěže z minulého roku - Navštívila jsem Zemi v roce 2112. Je to přeložené z mé anglické verze. Bohužel jsem nevyhrála, ale podělit se s tím na blogu mi nepřijde jako špatný nápad i tak.

Ty lepší dny...?

12. října 2012 v 15:40 | Sáároušš
Vždycky mi vymýšlení nadpisu zabere víc času, než pomalu celej článek dohromady. Takže pokud vám názvy přijdou lehce mimo mísu, tohle je ten důvod.

Akta X - recenze

8. října 2012 v 22:06 | Sáároušš; |  Recenze
...protože mi Akta X změnila život. Protože mi ty noci strávené sledováním dílů s mým netbookem až do brzkých ranních hodin neskutečně chybí. A taky protože jsem slíbila, že sem tu recenzi dám.

Stresy

7. října 2012 v 22:18 | Sáároušš
Už to začíná. A já nechci.
Nemám zapotřebí se takhle stresovat od začátku, a vím to, ale prostě to tak nějak přichází samo a já to nemůžu zastavit. Prakticky celou neděli jsem se učila matiku a potom jsem ještě musela najít čas na občanku a dějepis. Je to na zabití a já jsem z toho celá mimo.
Asi jsem celkem vděčná za svůj lehce nespolečenský život, protože řešit problémy svý a taky jinejch by se odráželo na mých výkonech ve škole. I když bych nechtěla. Protože já se zkrátka starám. Nezajímá mě, že to druzí nechápou. Asi mě ani nezajímá, že se nezajímají, že to nevidí. Protože to jsem zkrátka já.
Konečně vyšlo téma na říjen, na literární soutěž (mluvila jsem o tom v předminulém (?) článku). Téma je "Můj pes letí do kosmu". Asi nějak nevím, co si o tom tématu mám myslet, připadá mi spíše humorné, pro někoho, kdo umí psát vtipné povídky. Takže zkráceně - nic pro mě. Ale zkusím něco sesmolit, jen tak to nevzdám. Třeba by z toho nakonec mohlo vyjít pěkného :). Ale moc tomu nedávám.
V poslední době mi přijde, že moc nedávám ničemu. Věci, který mi minulej rok nedělaly problém a šly mi jedna báseň, konkrétně rovnice, mi teď vůbec nešly a já tam dělala neuvěřitelně hloupý chyby. Nešlo o to, že já jsem nevěděla jak na to.Ten systém jsem měla, ale tu chybu jsem za boha nemohla najít. I když byla naprosto viditelná.
Tak nějak doufám, že zítřejší test nezkazím.
Mám strach z budoucnosti. Nemůžu ovládnout způsob, jakým mě strach sžírá. Nemůžu změnit sama sebe. Potřebovala bych pořádnou dávku života, abych věděla, jak se s věcmi vyrovnávat a jak se nenechat sežrat sama sebou.
Někdy mám tak nějak pocit, že než jako stará umřu přirozenou smrtí, stihnu dřív zabít sama sebe zevnitř. A co je horší, silně nezáměrně.