Život po smrti

28. května 2012 v 14:54 | Sáároušš |  Proudy a hroudy myšlenek


Život po smrti

Jak je možné, že jedna z nejzákladnějších otázek našeho života a smrti je takto nevyjasněná? Na spoustu hloupostí známe odpověď téměř hned, bez otálení a na ty důležitější otázky, které se týkají našeho života na ty nacházíme odpovědi s časem. Nebo vůbec. A možná, že je to tak lepší. Nic není tak jednoduché. I když jistě by jsme to tak všichni chtěli. Ale bez deště není možné mít duhu. Neexistuje nic jako štěstí. K našemu osobnímu štěstí, smyslu života se dostáváme pomalu, ale jen díky té práci, kterou tomu obětujeme. Nikdo nic nedostává jen tak, z ničeho nic, zadarmo. A pokud ano, byl by v tom čert, kdyby se mu to nějakým způsobem nevrátilo.

Jakto, že odpověď na tuto otázku je nám stále ukryta? Ano, máme spoustu teorií na to, jak jsme se sem dostali, ale všechny jsou neobjasněné a vše, co nám mohou vědci dát, jsou pouho pouhé domněnky. Ano, je možné, že někde ve Vesmíru se spojili určité částice, ze kterých vznikla planeta Země, ale kde jsme se tam vzali my? Které organismy se spojili dohromady, aby vznikl člověk? A najdeme vůbec odpovědi na tyhle otázky? Každý z nás má jistě na tohle jiný názor a každý z nás věří v něco jiného, anebo chce uvěřit.

Je možno zachytit nějaký život po smrti? Rozplyne se snad naše duše po smrti v neexistující nic a vyplní náš prostor pouze jako vzduch, který dýcháme? I to by svým způsobem nebylo k zahození. Protože vzduch je to, díky čemu žijeme…

Lidé umírají. I ti, kteří si to nezaslouží. Každý den nás, smrtelníky, něco zabije. Mluvím o nás jako o celku, protože to je to, jak by jsme se měli navzájem brát. Bílí, černí, mulati, nebo mongoloidní. Ať už je to se Stvořením jakkoliv, vyšli jsme z jednoho článku, z jednoho toho organismu a z jednoho života. Říkejme tomu, jak chceme. Umíráme, protože i to je součást života. Ale proč? Proč by tedy Bůh přivedl na svět člověka, jehož jedinou nadějí je smrt? Možná, že byl stvořen, aby byl alespoň na chvíli milován. Protože pak… Nemáte pocit, že umíráte zbytečně.

Ať už je vaše víra jakákoliv. Když se držíte něčeho, čemu věříte, dáváte životu smysl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 endy-wrysmile endy-wrysmile | Web | 28. května 2012 v 17:21 | Reagovat

Taky že na svůj věk jsem si toho zažila víc než kterátkoliv čtyřicítka. Zkušenosti proto mám,biť i ty nehezké.(Převážně.)
Jinak si myslím,že je lepší ty odpovědi nehledat stejně tak jako nehledat štěstí. Skoro vždycky to totiž nevyjde a místo hapyp days máme bad days.. Ale je to  všechno o tipu člověka.. :-?  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama